Bukarešta – Romunsko notranje ministrstvo je danes sporočilo, da bodo okrepili nadzor na meji s Srbijo in tako poskušali zajeziti nedovoljeno vstopanje migrantov in beguncev v državo. Med ukrepi so kadrovska okrepitev, več enot s psi, infrardeče nadzorne kamere in helikopter nad mejnim območjem. O konkretnih številkah niso govorili, poroča Slovenska tiskovna agencija.
Nekaj migrantov je poskušalo priti skozi Romunijo tudi v enajstih mesecih, odkar je njena zahodna soseda Madžarska zaprla mejo za ljudi, ki prihajajo iz Srbije in Hrvaške.
Od lanskega leta je Balkan na poti proti zahodni Evropi prečkalo okoli milijon ljudi. Tako imenovano balkansko pot so uradno zaprli marca po sklenitvi dogovora s Turčijo o vračanju migrantov in beguncev z grških otokov v Turčijo.
Kljub temu se je pretežno s pomočjo tihotapcev nekaterim uspelo prebiti v EU, še poroča STA.













