Berlin − 36-letnik »iz nekdanje Jugoslavije« je sinoči v nemškem Düsseldorfu s sekiro ranil sedem ljudi, tri od teh hudo. Po prvih navedbah policije ne gre za terorista, pač pa za prebivalca Wuppertala v »izjemnem psihičnem stanju«, kot je navedel neki sorodnik.
Napadalec je najprej udaril v vlaku hitre mestne železnice na poti na glavno železniško postajo, ko je prispel tja, pa je na peronu in v glavni hali napad nadaljeval. Na koncu je stekel čez tračnice in skočil z mostu na ulico ter si pri tem polomil več kosti, zato so ga odpeljali v bolnišnico.
Po napadu so düsseldorfsko železniško postajo evakuirali in prijeli še dve osebi »sumljivega obnašanja«, a menda nista povezani z napadalcem. Vlaki so ponovno začeli voziti šele po polnoči, železniški promet pa se je popolnoma normaliziral šele zjutraj. Nemčija je že doživela podobne napade, saj je julija lani sedemnajstletni begunec iz Afganistana, ki se je razglašal za podpornika Islamske države, pred Würzburgom v vlaku s sekiro ranil pet ljudi.













