V Grčiji poteka največja evakuacija po drugi svetovni vojni

In tudi vzrok zanjo izhaja iz tistih časov - med gradnjo bencinske črpalke so našli 250-kologramsk bombo.

Objavljeno
12. februar 2017 12.23
GREECE-BOMB-HISTORY-WWII-EVACUATION
Mo. B., STA
Mo. B., STA

V Grškem Solunu so danes poteka evakuacija 72.000 ljudi, da bodo strokovnjaki lahko deaktivirali in odstranili 250-kilogramsko bombo iz druge svetovne vojne, ki so jo našli med gradnjo bencinske črpalke. Gre za največjo evakuacijo v Grčiji po drugi svetovni vojni, poroča Slovenska tiskovna agencija.

Območje morajo zapustiti ljudje, ki živijo v krogu dveh kilometrov od kraja, kjer je bomba. Z avtobusi so jih prepeljali v lokalne športne dvorane, na stadione in kavarne. Begunce in migrante, ki prebivajo v bližnjem namestitvenem centru, bodo odpeljali na obisk muzeja v Solunu.

»Če bo kdo ostal, bo to storil na lastno odgovornost,« je za grško televizijo povedal guverner Apostolos Cicikostas. Po poročanju lokalnih medijev sicer številni ljudje niso želeli zapustiti domov.

»Someščanom želim sporočiti, naj ostanejo mirni. Ni razlogov za paniko, ni nevarnosti. Gre za varnostne ukrepe, ki so namenjeni zagotavljanju varnosti ljudi,« je še povedal.

Po guvernerjevih besedah naj bi operacija trajala največ šest ur. Bombo so sicer našli prejšnji teden pet metrov globoko pod cesto med gradnjo bencinske črpalke, še dodaja STA.