Patrick in John Collison sta v središču pozornosti. Irska brata sta ustanovitelja softverske družbe Stripe. Mlajši John, ki je star 27 let, je tudi najmlajši milijarder na svetu, vsaj med tistimi, ki so denar zaslužili sami. Ta naslov je speljal Evanu Spieglu, soustanovitelju družbenega omrežja Snapchat.
»Ljudje me sprašujejo, kakšen je občutek, če si med najbogatejšimi na svetu, in pričakujejo izjemno zanimiv odgovor, vendar ga nimam,« je izjavil za BBC. »Potem me vprašajo, kako se mi je življenje spremenilo, in pričakujejo, da jim bom govoril o nekem novem nenavadnem konjičku, na primer da zbiram Fabergéjeva jajca.« John pa živi čisto povprečno življenje. Z dve leti starejšim bratom si delita stanovanje v San Franciscu, kadar utegne, teče. »To je zelo praktičen in nezahteven hobi,« pravi.
Brata sta družbo Stripe ustanovila leta 2011 in še zdaleč ni tako znana kot na primer Snapchat, saj ne ponuja blaga za široko porabo. Izumila sta program, ki podjetjem olajša internetno plačevanje in poslovanje. Uporabljajo ga največje družbe, tudi Apple. Lani je bila vrednost Stripa ocenjena na 9,2 milijarde dolarjev, časopis Forbes pa je premoženje vsakega od bratov ocenil na 1,1 milijarde dolarjev.
Brata sta že kot najstnika rada programirala. Po srednji šoli sta se odločila za študij v ZDA, najprej starejši Patrick. Vpisal je študij matematike in fizike na MIT, John se je dve leti pozneje vpisal na Harvard.
Še preden je odšel na Harvard, sta brata že postala milijonarja. Prvi milijon sta zaslužila z družbo za softver, ki je malim podjetjem in posameznim prodajalcem omogočala, da so lažje delali na internetni strani za prodajo eBay. Družba se je imenovala Automatic, prodala sta jo leta 2008, samo leto po ustanovitvi, za pet milijonov dolarjev. Potem sta se posvetila Stripu, zaradi katerega sta prekinila študij in se preselila z vzhodne obale na zahodno. Ustanovila sta zagonsko podjetje v Silicijevi dolini.
Stripe je kljub hudi konkurenci hitro rastel. Vanj so vložili bogataši, kakor sta Elon Musk in Peter Thiel. Stripe zaposluje 750 ljudi, od tega 500 v San Franciscu, 150 pa v Londonu, Dublinu, Parizu in Berlinu.