Vodja cerkve, pastor Joel Osteen, čigar maše v ogromnem kompleksu, ki bolj kot na religiozni objekt spominja na športno dvorano, na teden v povprečju privabijo 52.000 ljudi, je v odzivu na kritike priznal, da je cerkev dolgo odlašala s ponujanjem pomoči, med razlogi za počasen odziv pa izpostavil pomisleke o varnosti stavbe in slabo komunikacijo z mestnimi oblastmi, ki niso prosile odgovornih iz Lakewooda, naj vzpostavijo začasna bivališča za razseljene prebivalce Houstona.
Medtem ko so v Lakewoodu razmišljali, kako bi se odzvali na naravno katastrofo, je po poročanju Huffington Posta na ducate cerkva, mošej, šol in drugih ustanov v Houstonu ponudilo začasno zatočišče tistim, ki jim je voda zalila domove. Predstavniki Lakewooda so v nedeljo na socialnih omrežjih vztrajali, da je cerkev zaradi poplav nedostopna, dva dni pozneje pa sporočili, da so pripravljeni sprejeti razseljene prebivalce, a šele, ko bodo preostale proste kapacitete po mestu zasedene. To je sprožilo nove kritike na njihov račun.
Najbolj znani ameriški »teleevangelist«, ki si je k pisanjem knjig in nastopanjem v medijih ustvaril več kot 50 milijonov dolarjev vredno premoženje, je v intervjujih za CNN in NBC zatrdil, da so bila vrata cerkve, ki jo vodi z ženo Victorio, »vedno odprta« in da nikogar, ki je potreboval pomoč, niso zavrnili. Kritik na račun Lakewooda, ki je v zadnjih dneh močno povečal aktivnosti za pomoč prizadetim v poplavah, po Osteenovem prepričanju ne izrekajo žrtve poplav, ampak tisti, ki cerkvi nasprotujejo iz drugih razlogov.