Obletnica izhajanja slovenskega časopisa na Hrvaškem

Slovenska skupnost na Hrvaškem obeležila 20. obletnico izhajanja svojega časopisa Novi odmev.

Objavljeno
02. januar 2017 13.10
Dejan Vodovnik
Dejan Vodovnik
Zagreb - V Slovenskem domu v Zagrebu so obeležili 20. obletnico izhajanja svojega časopisa Novi odmev, ki spremlja najbolj pomembne dogodke v življenju slovenske skupnosti na Hrvaškem. Ob tem so predstavili tudi najnovejšo 60. številko Novega odmeva.

Novi odmev že dve desetletji - prva številka glasila kulturno-prosvetnega društva Slovenski dom iz Zagreba je izšla decembra 1996 - trikrat na leto zvesto beleži dogodke v Slovenskem domu in ostalih slovenskih društvih na Hrvaškem, opozarja na pomembne mejnike v zgodovini slovenske skupnosti na Hrvaškem ter pojasnjuje dogodke v Sloveniji in na Hrvaškem, ki lahko vplivajo na življenje Slovencev na Hrvaškem.

V svoji jubilejni 60. številki na štiridesetih straneh med drugim opisuje gostovanja prvega slovenskega predsednika Milana Kučana in evropskega poslanca Lojzeta Peterleta v Slovenskemu domu v Zagrebu ter navaja izjave zagrebškega župana Milana Bandića o prepletu kultur, manjšin in identitet v hrvaški prestolnici.

»Časopis je obstal, izhaja še enkrat dlje kot njegov predhodnik Odmev, ki so ga zagrebški Slovenci izdajali v prvi polovici prejšnjega stoletja,« pravijo v Slovenskem domu. »Časnik je kronika nekega časa in zakladnica informacij o preteklosti in sedanjosti slovenske skupnosti na Hrvaškem,« pravi predsednik Slovenskega doma Darko Šonc.