Eto'o: Inter in rdeči vragi v četrtfinalu

Italijani so slavili na Bavarskem (3:2), Otočani boljši od Galcev (2:1).

15. marec 2011 23.46
STA
STA
LJUBLJANA – Po Barceloni, Šahtarju iz Donjecka, Tottenhamu in Schalkeju sta si v okviru povratnih tekem osmine finala nogometne lige prvakov mesto med najboljšo osmerico priigrala še branilec naslova Inter, ki je izločil Bayern (prva tekma 0:1, povratna 3:2), in Manchester United, ki je bil boljši od Marseilla (0:0, 2:1.).

V torek zvečer je bila spet na sporedu repriza lanskega finala. Boljše izhodišče in vlogo favorita je imel Bayern, ki je tekmo v gosteh dobil z 1:0. Bayern je tudi danes imel na voljo vse razpoložljive moči z izjemo Diega Contenta, Inter pa se je na drugi strani razveselil ozdravljenega branilca Lucia (ki ni nič kaj blestel), ni pa bilo napadalca Diega Milita in obolelega Javierja Zanettija.

Kljub temu so Italijani odlično začeli tekmo, saj so že v tretji minuti povedli. Goran Pandev je podal za hrbet domače obrambe, Samuel Eto'o, ki je bil v prepovedanem položaju, a ga sodnik ni dosodil, pa je rutinirano končal akcijo. Toda domačini so se hitro vrnili in tekmo obrnili v svoj prid.

Najprej je v 21. minuti Arjen Robben sprožil proti vratom, Julio Cesar je slabo posredoval in žogo odbil do Maria Gomeza, ki je spretno izenačil. Deset minut pozneje so Bavarci povedli, ko je žoga tudi malce srečno prišla do Thomasa Müllerja, ki je žogo potisnil prek Cesarja. Slednji se je malce odkupil v 35. minuti, ko je bil sam pred njim Franck Ribéry, v 40. minuti je Inter po novi napaki brazilskega vratarja rešila vratnica, tudi sicer pa so gostitelji zapravili še kar nekaj izvrstnih priložnosti.

V drugem polčasu so imeli domačini v uvodu spet pobudo, toda v 63. minuti so Italijani izenačili, ko je Robben z 18 metrov natančno meril in gostom povrnil upe na preboj v četrtfinale. Popoln preobrat pa je Interju uspelo napraviti v 88. minuti, ko je po podaji Eto'oja z lepim strelom pod prečko Bavarce izločil Pandev.

Na drugi tekmi večera po prvem dvoboju ni bilo še nič odločenega, saj se je prva tekma med Marseillom in Unitedom končala z 0:0. Nocoj sta se tekmeca pomerila na Old Traffordu. Domači trener Alex Ferguson je imel največ skrbi v obrambi, kjer je poleg Ria Ferdinanda manjkal tudi Nemanja Vidić. Na veselje domačih sta se vrnila Nani in Michael Carrick, na klopi pa je začel Antonio Valencia. Pri Marseillu večjih težav s sestavo ekipe niso imeli.

Domači so se hitro veselili vodstva, saj je že v peti minuti iz bližine zadel vedno boljši Javier Hernandez, in tako poskrbel za prvi mehiški gol v izločilni fazi tega tekmovanja. United je imel v prvem polčasu več žogo v posesti, a že v 37. minuti posegel po prvi menjavi – Rafael da Silva je zamenjal poškodovanega Johna O'Sheaja. Tudi sicer priložnosti za sprostitev domačih ni bilo, saj so tudi gosti znali zapretiti.

V drugem polčasu je Ferguson hitro izkoristil še preostali menjavi, vstopil je Valencia, namesto Rafaela pa je na zelenico prišel Fabio da Silva, sveže moči pa so pomagale k povišanju vodstva. V 75. minuti se je še drugič na tekmi med strelce vpisal Hernandez po akciji Valencie in Ryana Giggsa. V 82. minuti je Wesley Brown z avtogolom Francozom dal nekaj upanja za vrnitev, toda v končnici tekme so domačini znali zadržati prednost in se prebiti med najboljšo osmerico.

V sredo bosta na sporedu še zadnji povratni tekmi osmine finala. Chelsea bo na domačem igrišču gostil København, na Danskem so na prvi tekmi Angleži slavili z 2:0, Real pa bo pričakal Lyon. Prva tekma se je končala z 1:1.