Francoz Nicolas Anelka je z dvema zadetkoma razorožil Dance.

23. februar 2011 08.32
S. N./STA
S. N./STA
LYON, KØBENHAVEN – Nogometaši Lyona in Reala iz Madrida so se na prvi tekmi osmine finala lige prvakov razšli z neodločenim izidom 1 : 1 (0 : 0). Na drugi tekmi večera je Chelsea pričakovano zmagal v Københavnu z 2 : 0 (1 : 0).

Lyon je na tekmi pogrešal Lisandra Lopeza in Edersona, Real Madrid pa Gonzala Higuaina in rezervnega vratarja Jerzyja Dudeka. Čeprav je imel Real v prvem polčasu več žogo v posesti, pa njegovi igralci niso bili učinkoviti.

Za zgodbo večera s pravljičnim koncem bi lahko poskrbel Karim Benzema. Nekdanji igralec Lyona je namreč v 65. minuti takoj po vstopu v igro prejel podajo Ronalda in nato poskrbel za zasluženo vodstvo Reala, toda Lyonu je ugodnejši izid v 83. priigral Gomis, ki je po prostem strelu iz bližine zatresel špansko mrežo in ohranil upanje Francozov pred povratno tekmo.

Na drugi tekmi København in Chelsea nista pogrešala nobenega od ključnih igralcev, Londončani pa so upravičili vlogo favorita. V 17. minuti je zadel Nicolas Anelka, ki je bil uspešen tudi za 2 : 0 v 54. minuti.

Že prejšnji torek je Milan doma izgubil proti Tottenhamu z 0 : 1, Valencia in Schalke pa sta se razšla z 1 : 1, v sredo je Roma doma klonila pred Šahtarjem z 2 : 3, Arsenal pa je ugnal Barcelono z 2 : 1. Danes bosta na sporedu še obračuna med milanskim Interjem in Bayernom ter Marseillem in Manchester Unitedom. Povratne tekme bodo 8. in 9. ter 15. in 16. marca.

Gomis za 1 : 1 proti Realu: