Na lestvici strelcev je Kopitar na šestem mestu, zbral je 12 točk.

28. oktober 2011 08.41
28. oktober 2011 08.58
P. P./STA
P. P./STA

DALLAS – Slovenski hokejist Anže Kopitar je prispeval dve asistenci za zmago Los Angelesa v Dallasu s 5 : 3. Hrušičan je bil podajalec pri prvem in zadnjem golu kraljev, ki so dosegli šesto zmago v severnoameriški ligi NHL. Za kalifornijsko moštvo je dva zadetka dosegel Rus Slava Vojnov, po enega pa Justin Williams, Scott Parse in Dustin Brown.

Los Angeles je trenutno na drugem mestu v zahodni konferenci. Na devetih tekmah je zbral 13 točk, vodi pa Dallas s 14 točkami. Na lestvici strelcev je Kopitar na šestem mestu, na dozdajšnjih tekmah pa je zbral 12 točk (štiri gole in osem podaj). V vodstvu je igralec Toronta Phil Kessel s 16 točkami (devet golov in sedem podaj).

Teksašane premagali že drugič to sezono

Kalifornijska zasedba je že drugič v tej sezoni premagala sijajno zasedbo iz Teksasa. V noči na nedeljo je v domačem Staples Centru z golom Jacka Johnsona v izdihljajih tekme zmagala z 1 : 0, danes pa je v American Airlines Centru v Dallasu zmagala s 5 : 3. Eden od junakov dvoboja je bil ruski branilec Vojnov, ki je prvič v svoji poklicni karieri v NHL dosegel dva gola, odlično predstavo pa je začinil še z eno podajo.

Kralji so najbolj suvereno predstavo prikazali v drugi tretjini, po zaostanku z 0 : 1 so namreč dosegli kar tri gole in zadnjih 20 minut začeli z lepo prednostjo. Vodilna ekipa zahodne konference se seveda ni predala, z zadetkoma Michaela Ryderja in Erica Nystroma je izenačila na 3 : 3, Los Angelesu pa sta zmago zagotovila Vojnov in Brown. Vratar kalifornijske zasedbe Jonathan Quick je zbral 30, njegov finski kolega na tekaški strani Kari Lehtonen pa 24 obramb.