Izid v dvorani Leona Štuklja je bil 81 : 74 (23 : 24, 43 : 34, 59 : 53)

29. oktober 2011 22.41
P. J./STA
P. J./STA
NOVO MESTO – Košarkarji Krke so prišli do prve zmage v ligi ABA. Po dveh porazih pred domačimi gledalci (Maccabi, Široki Brijeg) in zahtevnih gostovanjih pri Ciboni ter Partizanu so v dvorani Leona Štuklja premagali srbskega podprvaka Hemofarm iz Vršca.

Novomeščani so odločilni korak k zmagi naredili na začetku zadnje četrtine, ko so z nizom košev najboljšega strelca tekme in kandidata za naziv MVP tega kroga Smiljana Paviča odbili poskus preobrata Hemofarma in si zagotovili dovolj visoko prednost za mirno končnico. Pavič je dosegel 21 točk, zbral 14 skokov, imel po dve blokadi in podaji, kar mu je skupaj naneslo statistični indeks 34.

Rešeni že v 34. minuti

Tekma je bila prvih petnajst minut povsem izenačena, nato pa je Krki uspel prvi omembe vreden delni izid in vodstvo 37 : 31. Razliko so domači v uvodnih minutah nadaljevanja povišali na 49 : 36, nato pa nerazumljivo popustili in gostom dovolili, da so se pred zadnjo četrtino približali na vsega točko zaostanka. Vsi dvomi o zmagovalcu so bili rešeni do 34. minute, ko je prednost Krke znova narasla na 69 : 55.

V šestem krogu bodo Novomeščani gostovali v Podgorici, naslednjo domačo tekmo pa bodo igrali 12. novembra proti Unionu Olimpiji.