V Novem mestu so premagali Radnički, s točkami se je izkazal Balažič.

05. februar 2011 21.47
Mo. S./STA
Mo. S./STA
NOVO MESTO – Košarkarji Krke so v 20. krogu lige NLB na domačem igrišču premagali Radnički z 88 : 73 (24 : 19, 41 : 39, 69 : 65). S trinajsto zmago so se tako zavihteli na vrh regionalne košarkarske lige, za njo pa so se navkljub prepričljivi končni razliki v točkah morali pošteno potruditi.

Gostje iz Kragujevca, ki so v prvem delu lige NLB dolenjske košarkarje ugnali s 86 : 82, so se na današnji tekmi pokazali za izjemno trdožive tekmece, v sami končnici pa so vendarle morali priznati premoč gostiteljev, za katere je bila današnja preizkušnja hkrati tudi generalka pred petkovo pokalno poslastico z Unionom Olimpijo.

Izbranci domačega stratega Aleksandra Džikića so med tekmo pokazali številne obraze, v njihovi igri so se izmenjavale vrhunske poteze in začetniške napake, na veliko veselje domačih košarkarjev pa so zadnjo četrtino odigrali zrelo in odgovorno. Še v 34. minuti je bila tekma povsem odprta (71 : 66), nato pa je na sceno stopil ameriški center v domači ekipi, Christopher Monroe Booker, ki je dosegel pet zaporednih točk in soigralce tri minute pred koncem popeljal do zanesljivega vodstva z 79 : 68. Novomeščani so si tik pred zadnjim zvokom sirene prek Dragiše Drobnjaka priigrali tudi najvišje vodstvo na tekmi (87 : 70).

V domači ekipi je bil strelsko najbolj razpoložen Jure Balažič s 17 točkami, v gostujoči, ki je na tekmi zadela 13 trojk iz 29 poskusov, pa je prednjačil švedski branilec Anton Gaddefors s 25 točkami, od tega jih je kar 21 dosegel po metih za tri točke.

Krka bo v naslednjem krogu gostovala pri Igokei, tekma pa bo v soboto, 19. februarja.