Mojstrovina za zmago na mestnem derbiju!

Gotovo eden lepših golov letošnje sezone, s katerim je Rooney dokazal, da je res vrhunski nogometaš.

12. februar 2011 16.38
Mi. S.
Mi. S.
MANCHESTER – Mestni derbi med večnima rivaloma Manchester Unitedom in Manchester Cityjem se je končal z zmago rdečih vragov. Kljub končnemu rezultatiu 2 : 1 je bila tekma vse drugo kot dolgočasna, na koncu pa smo videli tudi fantastični zadetek rdeče desetice Wayna Rooneyja, ki je v 78. minuto zbil moralo sinjemodrih.

Prvi polčas je bil skorajda povsem iznenačen, do prvega zadetka na tekmi je prišel šele Nani v 41. minuti, ki je zabil za 1 : 0. V drugem polčasu sta oba selektorja opravila menjave, eden izmed svežih igralcev na zelenici, Edin Džeko, pa je bil zaslužen za izenačenje v 65. minuti. Po njegovem strelu se je žoga znašla v mreži, toda šele po odboju od Davida Silve.

Potem pa je v 78. minuti Manchester stresel rahel potres, saj so navijači na Old Traffordu dobesedno podivjali od sreče. V enkratni akciji rdečih vragov in po odlični podaji Nanija je Wayne Rooney v slogu legendarnega Peleja s kakšnih 15 metrov z briljantnimi škarjicami zadel levi zgornji kot Cityjevih vrat za 2 : 1.

To je bil tudi končni rezultat, ki je United še bolj zasidral na samem vrhu lestvice.