Tekma je bila izenačena zgolj v prvi četrtini.

14. februar 2011 07.57
S. N./STA
S. N./STA
ŠKOFJA LOKA – Košarkarji Uniona Olimpije so v finalu turnirja pokala Spar v Škofji Loki premagali ekipo Heliosa z 92 : 55 in tako že 17. postali zmagovalci slovenskega pokalnega tekmovanja.

Ljubljančani so na poti do četrtega zaporednega slavja v pokalu Spar premagali preostale tri najboljše ekipe v Sloveniji. Ker je bil žreb nedelegiran, so morali že v četrtfinalu moči pomeriti z novomeško Krko, nato so v polfinalu izločili vodilno moštvo lige Telemach Zlatorog iz Laškega, v finalu pa so bili boljši še od Heliosa, ki si v slovenskem prvenstvu deli drugo mesto.

Za najboljšega igralca turnirja je bil izbran Sašo Ožbolt. Portorožan na začasnem delu v Ljubljani je v treh tekmah dosegel 59 točk; proti Krki 29, proti Zlatorogu 16, v finalu pa 14.

Glede na to, da sta se najboljši slovenski ekipi srečali že v četrtfinalu in v dvorani Poden uprizorili zgodovinsko dramo s tremi podaljški, je bilo težko pričakovati zanimivejšo tekmo od četrtkovega finala pred finalom. Domžalčani so z uvrstitvijo v sklepno dejanje dosegli zastavljeni cilj, zeleno-beli pa so od prve minute krenili na svojo prvo lovoriko v sezoni 2010/11.

Tekma je bila za Domžalčane uspešna zgolj dobrih osem minut. Tedaj so namreč vodili s 17 : 12, toda v naslednjih 10 minutah so dosegli vsega dve točki, Olimpija pa 19 in finale je bil že po prvem polčasu bolj ali manj odločen.

V nadaljevanju ni prišlo do preobrata, saj je imel trener zmajev Jure Zdovc na klopi dovolj igralcev, pa čeprav je kot na vseh tekmah pokala Spar več priložnosti ponudil rezervistom – Janu Španu, Sasu Salinu, Vladimerju Boisi, Dinu Muriču ter Klemnu Lorbku. Tudi ti so z lahkoto prišli do zmage in najvišje prednosti v 39. minuti pri 91 : 48.

Pokal Spar, finale, nedelja, 13. 2.

Union Olimpija - Helios 92 : 55 (20 : 17, 41 : 22, 66 : 39)

Union Olimpija: Špan 8, Ilievski 12 (2 : 2), Boisa 4, Gregory 5 (1 : 2), Salin 10 (2 : 2), Murič 7 (1 : 2), Jagodnik 11 (3 : 3), Šermadini 12 (4 : 4), Pinkney 4 (4 : 6), Markota 3 (1 : 2), Lorbek 2, Ožbolt 14 (1 : 3).
Helios: Person 10 (2 : 2), Mali 11 (4 : 4), Žerak 1 (1 : 2), Bubnič 17 (4 : 5), Pašalić 4, Petrovič 3 (1 : 2), Prepelič 5 (2 : 4), Lekič 4.