Derbi med Mariborom in Olimpijo znova brez zmagovalca (2 : 2)

30. oktober 2011 16.56
30. oktober 2011 17.09
I. P., P. J.

MARIBOR – Na štadionu Ljudski vrt so na zelene površine že stopili nogometaši Maribora in Olimpije.

Maribor bi se rad maščeval za poraz z 1 : 4 na njunem letošnjem prvem derbiju, Olimpiji pa zadnje čase na zelenicah ni šlo ravno najbolje in od te tekme pričakuje nove točke.

Vroča kri na igrišču

V 22. minuti tekme je živce izgubil Dejan Mezga, ki je z glavo udaril Matica Finka. Mezga je zaradi prekrška moral zapustiti tekmo, saj mu je sodnik Čeferin dosodil rdeči karton. Mariborčani bodo tekmo nadaljevali z enim igralcem manj. Gostje so nato povedli že v 28. minuti, ko je zadel Davor Škerjanc.

V zadnji minuti prvega polčasa je izenačil Agim Ibraimi. V zadnji minuti štiriminutnega sodnikovega podaljška je za Olimpijo mrežo zatresel Filip Valenčič.

Drugi polčas

V 68. minuti je Goran Cvijanovič izenačil rezultat na 2 : 2. Priložnosti na obeh straneh do konca tekme ni manjkalo, toda rezultat je ostal nespremenjen.