Lazio je med tekmo ostal brez dveh igralcev, ki sta prejela rdeča kartona.

13. marec 2011 18.09
S. N.
S. N.
RIM – V italijanskem državnem prvenstvu Seriji A sta v mestnem derbiju Roma in Lazio obračunala za pot proti vrhu. Derbi 29. kroga je odločil Francesco Totti z dvema zadetkoma.

Slovenski ljubitelji okroglega usnja si niso bili povsem edini, za koga naj stiskajo pesti: nekateri so navijali za Lazio, ki ga vodi slovenske krvi sin Edy Reja, rugi pa so bili prepričani, da je bolje, da slavi Roma, ki bi tako prehitela Lazio, ob tem pa bi oba zaostala za Udinesejem, kjer brani slovenski vratar Samir Handanovič.

Zgodilo se je po željah slednjih: Roma je slavila, v vodstvo so sinovi volkulje prišli po prostem strelu v 70. minuti, strelec je bil legenda Rome Francesco Totti.

V 88. minuti so gostje ostali brez Stefana Raduja, v 91. pa je sodnik pokazal še na belo točko in še en rdeč karton (Cristianu Ledesmi), Totti pa je z drugim zadetkom, to pot za 2:0, pokopal upe Lazia, ki je ostal pri 51 točkah, Roma jih ima 52, Udinese pa 53.