V Phoenixu so napeto tekmo odločile zadnje minute in Steve Nash.

16. februar 2011 09.21
P. P./STA
P. P./STA
PHOENIX – Ponoči po slovenskem času sta v severnoameriški košarkarski ligi NBA nastopila dva slovenska košarkarja. Goran Dragić se je s Phoenixom veselil tesne zmage s 102 : 101 doma proti Utahu, Beno Udrih pa je na gostovanju pri Oklahomi doživel nov visok poraz s svojim Sacramentom s 126 : 96.

V Phoenixu so napeto tekmo odločile zadnje minute in Steve Nash. Dosegel je 20 točk, a tudi odločilna prosta meta le nekaj sekund pred koncem, ko je razliko povišal na neulovljivih 102 : 98. Osebni rekord v karieri je z 31 točkami dosegel Channing Frye, Dragić pa je v petih minutah zabeležil dve točki, en skok in podajo.

Beno Udrih (10 točk, en skok in tri asistence) s Sacramentom v Oklahomi ni imel možnosti za presenečenje.

Omeniti velja tudi obračun med Miamijem in Indiano (110 : 103), na kateri je Dwayne Wade k zmagi Miamija prispeval 41 točk, že v prvem delu pa je z 31 koši dosegel klubski rekord.