Ljubljančani so v četrtem krogu izgubili s 70 : 79.

09. november 2011 20.09
Mo. S./STA
Mo. S./STA

LJUBLJANA – Košarkarji Uniona Olimpije so v četrtem krogu evrolige (skupina D) izgubili z Galatasarayem s 70 : 79 (23 : 27, 37 : 44, 56 : 57).

V stožiški (stoženski) dvorani se je zbralo 7000 gledalcev, kljub podpori pa so ljubljanski košarkarji doživeli tretji poraz v letošnji evroligaški sezoni ter se tako še oddaljili od mest, ki vodijo v nadaljnje tekmovanje.

Katastrofalen začetek

Prve štiri minute tekme niso dosegli koša, tako da so gostje pobegnili na 9 : 0, na začetku drugih desetih minut pa je strelski post trajal kar pet minut in pol; v tem času so Turki prišli do prednosti 35 : 23.

Presenečenja ni bilo

Kar nekajkrat so sicer prišli na točko zaostanka, vendar so se Turki vsakokrat pravočasno oddaljili. Na začetku drugega polčasa so po 43 : 44 naredili delni izid 8 : 0, ob koncu tretje četrtine so dvorano utišali s 63 : 56, zadnji udarec pa so domačim zadali v zadnjih petih minutah. Ko je kazalo, da bi v tretje Olimpija vendarle lahko izpeljala preobrat (63 : 64), je Galatasaray dosegel devet točk v nizu in končal vse dvome okoli zmagovalca.

Jagodnik tekmo spremljal s klopi

Najboljši strelec Uniona Olimpije je bil Aleksandar Ćapin s 15 točkami in odličnim metom izza črte 6,75 (5 : 6), Ratko Varda je zbral 14 točk, a je soigralce pustil na cedilu, saj je četrto osebno napako dobil v 26. minuti, peto pa deset minut kasneje, potem ko je na parketu prebil le nekaj sekund. Damir Markota se je vrnil po poškodbi z devetimi skoki in osmimi točkami, Deon Thompson je zbral enajst točk, Goran Jagodnik pa je po zahtevni operaciji soigralce prvič spodbujal s klopi.