Slovenski podprvak je s tem neuspehom skorajda zapravil možnosti za preboj med najboljših 16.

17. november 2011 15.56
D. P.
D. P.
KAZAN – Olimpija je v 5. krogu evrolige zabeležila še četrti poraz, z 81 : 51 jo je odpravil ruski Uniks. Po izjemno slabi predstavi 2. polčasu (42 : 17 za Uniks) so Ljubljančani zapravili dobro izhodišče iz prvega dela.

Evroliga, 5. krog, Kazan:
Uniks – Union Olimpija 81 : 51 (18 : 20, 21 : 14, 22 : 5, 20 : 12)
Uniks: Lyday 22 (2 : 2), Golovin 5, Samojlenko 5, Veremenko 11 (1 : 2), Savrašenko 2, Gubanov 2, McCarty 6 (1 : 1), Domercant 8, Wilkinson 20.
Union Olimpija: Ćapin 3, Rothbart 5, Blažič 3, Thompson 2 (2 : 6), Woodside 8 (1 : 2), Salin 2, Green 8, Varda 13, Markota 4, Bertans 3.

Razpoloženi Varda

Na tekmi se je zbralo 7000 gledalcev. Olimpija je začela tekmo silovito in takoj povedla s 7 : 0, vendar ji je Uniks vrnil še z večjo mero po minuti odmora – z 8 : 0. Olimpija je ves čas kontrolirala potek uvodne četrtine tudi zavoljo razpoloženosti v napadu, po prvih desetih minutah je bilo 18 : 20 v korist gostov. Ratko Varda je prispeval 9 točk, Ben Woodside pa 6. Green je bil spet nepreviden pri osebnih napakah – v prvi četrtini je dobil že dve.

Po 20 minutah pet točk minusa

Domačini so v 13. minuti povedli s 26 : 22, trener Filipovski pa je nemudoma vzel minuto odmora. Rusi so povišali na 28 : 22, njihovo serijo 10 : 2 pa je prekinil Green s trojko za 28 : 25. Gostitelji so si priigrali osem točk naskoka (37 : 29), a so Ljubljančani s serijo 2 : 5 ublažili zaostanek, na odmor pa odšli s petimi točkami zaostanka (39 : 34).

Porazno v tretjo četrtino

Gostje so katastrofalno začeli tretjo četrtino. V zgolj treh minutah so domačini s serijo 12 : 2 prišli do visokega vodstva 51 : 39. Trener Filipovski je moral zahtevati minuto odmora, da umiri svoje igralce in jim podeli nasvete za rusko protiigro, tudi to ni pomagalo. V 28. minuti so imeli Rusi že 20 točk naskoka (58 : 38), prednost pa se je le višala.

Pri rezultatu 79 : 48 je domači trener Jevgenij Pašutin na parket poslal tudi rezerviste, ki sicer ne igrajo. Olimpija pa je dobila priložnost, da omili visok poraz. A tudi pri tem ni bila uspešna, saj je na koncu izgubila kar za 30 točk.

Najboljši strelec Olimpije je bil Varda, ki pa je vseh svojih 13 točk dosegel v 1. polčasu.