V finalni vožnji Slovencev spet ni bilo.

06. februar 2011 12.35
S. N.
S. N.
HINTERSTODER – Hinterstoder je bil zadnja postaja alpskih smučarjev pred svetovnim prvenstvom v Garmisch-Partenkirchnu. Veleslalom je dobil Avstrijec Philipp Schörghofer, Norvežan Kjetil Jansrud (+0,17) je bil drugi, Švicar Carlo Janka pa tretji (+0,20). Tudi peti veleslalom sezone je minil brez Slovencev v finalu.

Vodilni v skupnem seštevku svetovnega pokala Hrvat Ivica Kostelić je na prvi progi, ki jo je postavil njegov oče Ante, dosegel 14. čas (+1,32), nato pa je v finalu zasedel deseto mesto (+0,67).

Vsekakor pa slovenskega ljubitelja smučanja zmoti dejstvo, da je slovenski smučarski trio z rekreativno vožnjo ostal (spet) brez drugega teka. Janez Jazbec (37.), Aleš Gorza (43.) in Miha Kürner (44.) bi se morali zamisliti nad svojimi predstavami in za njih skupaj s trenerji prevzeti polno odgovornost.