Wenger ogorčen: »Sodnik je sodil sramotno!«

Danes še obračuna Tottenham Hotspur – Milan in Schalke 04 – Valencia.

09. marec 2011 08.20
S. N./STA
S. N./STA

BARCELONA, DONJECK – Znana sta prva četrtfinalista nogometne lige prvakov. To sta Barcelona in Šahtar Donjeck. Barcelona je na povratni tekmi osmine finala doma premagala Arsenala s 3 : 1 in tako izničila zaostanek s prve tekme (1 : 2), Šahtar pa je pred domačimi navijači ugnal Romo s 3:0. Ukrajinci so slavili že na prvi tekmi s 3 : 2.

V najbolj pričakovanem dvoboju osmine finala je sicer bolje začela Barcelona, ki je takoj in pričakovano prevzela terensko pobudo, vendar ji dolgo ni uspelo izvesti nevarnejše akcije. V 33. minuti je gostujoča obramba nepravilno zrušila Lea Messija v kazenskem prostoru, vendar sodnik Massimo Busacca (ki je večkrat deloval precej izgubljeno) neupravičeno ni pokazal na belo točko.

Tri minute pozneje so bili domačini blizu zadetku, ko je Adriano z leve strani stresel vratnico, Messi pa je v 45. minuti polčasa povsem neoviran z dobrih desetih metrov streljal naravnost v Arsenalovega vratarja. Toda argentinski velemojster se je odkupil v sodniškem dodatku, ko je v kazenskem prostoru sprejel podajo Andresa Inieste (žogo je blizu kazenskega prostora nespametno zapravil Cesc Fabregas), nato prefinjeno preigral še Almunio in zadel za zasluženih 1 : 0. Arsenal na drugi strani v tem delu igre ni imel niti ene priložnosti.

Zadetki in vrhunci tekme:

Zelo divje se je začel drugi polčas. Najprej je Arsenal izenačil v 53. minuti, ko je po kotu lastno mrežo z glavo zatresel Busquets. A veselje Angležev je skalila izključitev van Persieja tri minute pozneje (dobil je drugi rumeni karton zaradi strela po sodnikovem žvižgu). Potem ko je dve priložnosti za novo vodstvo Barcelone zapravil David Villa, je v 69. minuti Barcine navijače razveselil Xavi, ki je učinkovito končal akcijo z Villo in Iniesto.

Sporni trenutek, ko je moral iz igre van Persie:

Še lažje so domači dihali v 71. minuti, ko je Laurent Koscielny s prekrškom nad Pedrom zakrivil najstrožjo kazen, to pa je zanesljivo izvedel Messi in zadel za 3 : 1. Barca je imela v nadaljevanju še nekaj lepih priložnosti, toda z le še enim zadetkom v Barcini mreži bi napredovali Londončani. Temu je bil blizu Nicklas Bendtner v 87. minuti, a je sam pred vrati zapravil zadnjo priložnost na tekmi.

Trener Arsenala Arsene Wenger je bil ogorčen zaradi sojenja: »Govoril sem z ljudmi Uefe, tudi oni so šokirani. Pred tekmo se je obetal spektakel, zdaj pa vse to ... Sodnik je sodil sramotno! Izgubili smo proti zelo dobri Barceloni. Nismo pa pričakovali, da bomo izgubili na tak način!«

»Bili smo precej boljši, zaslužili bi si še višjo zmago. Po drugi strani pa bi lahko še izpadli, če ne bi Mascheranu uspelo blokirati strel Bendtnerja,« je pristavil Josep Guardiola.

V sredo bosta na sporedu tekmi Tottenham Hotspur – Milan (na prvi tekmi v Milanu je bilo 1 : 0 za Angleže) in Schalke 04 – Valencia (1 : 1), prihodnji torek bosta povratna obračuna Manchester United – Olympique Marseille (0:0) in Bayern München – Inter Milano (1:0), prihodnjo sredo pa še Chelsea - København (2:0) in Real Madrid - Olympique Lyon (1:1).