Ljubljana - Gregor Golobič se spreminja v novega neformalnega voditelja leve sredine, je dejal Milan Balažic iz ljubljanske fakultete za družbene vede v oceni zadnjega soočenja predsednikov parlamentarnih strank, ki ga objavljamo v tej kampanji. Po mnenju Matevža Tomšiča iz fakultete za uporabne družbene študije pa je bil najbolj konkreten Janez Janša.
Milan Balažic: »Bilo je danih veliko lahkotnih obljub, s premierom Janšo na čelu. Najbrž so se ekonomisti držali za glavo, kako so obračali številke in govorili, kako hitro bomo po bogastvu in plačah dohiteli Italijo in Avstrijo. Janša je bil janševski, branil se je napadalno, Pahor je bil pahorjanski, torej pomirjujoč in inkluziven, ne preveč prodoren. Zdi se mi, da je bil tisti, ki je odskakoval, Gregor Golobič, ki je dokazal, da lahko parira predsedniku vlade. Pravzaprav se spreminja v novega neformalnega voditelja leve sredine, ta kampanja ga je postavila v ta položaj. Predstavniki vladnih strank so se obnašali, kot da so se danes zbudili po štirih letih in našli neke neverjetne nove ideje, o katerih v štirih letih niso nič vedeli, medtem ko je opozicijska stran dokazovala vladi, da je ona vladala štiri leta in je bila kritika v večji meri tudi upravičena.«
Matevž Tomšič: »Tokratno soočenje predsednikov strank je bilo bolj vsebinsko od preteklih soočenj. Kljub temu so se strankarski prvaki še vedno zatekali populizmu in praznim odgovorom. Razvojnih tem se niso lotevali dovolj jasno, žal, nismo, kar je problem celotne kampanje, spremljali soočenja glede konceptov razvoja, kakšno politiko bi kdo vodil, ali bolj liberalno ali socialno. Po moji oceni je najbolj konkretno in razvojno nastopil premier Janez Janša. Karl Erjavec se je pokazal kot spreten govornik, ki je nekajkrat dobro odgovarjal na izzive tekmecev glede denarja, ki ga namenja država za obrambo. Pri Andreju Bajuku je opaziti nespretno izražanje, čeprav je imel nekaj retoričnih prebliskov, na drugi strani je bilo opaziti, da je Zmago Jelinčič prišel v formo. Bil je dokaj jasen in oster v svojem slogu. Ocenjujem, da je bil slabši kot doslej Gregor Golobič, nastopil je preveč agresivno, po svoje sta izstopala Sašo Peče in Katarina Kresal, ki sta se zatekala ostrim in populističnimi frazam. Borut Pahor je dajal vtis relativno strpnega in korektnega govornika, a je bil tudi dokaj medel. Protisloven je bil pri poudarjanju konsenzualne politike, hkrati pa napovedal enobarvno koalicijo.«
Iz petkove tiskane izdaje Dela!