Šrot je ob tem še dodal, da so se člani izvršilnega odbora odločili, da bodo v nedeljo popoldne sklicali posvet stranke, na katerega bodo povabili vse predsednike občinskih odborov SLS, izvršilni odbor, člane sveta stranke, ministre in poslance ter kandidatke in kandidate na letošnjih volitvah. Na omenjenem posvetu, ki je celo širši od glavnega odbora, bodo razpravljali o prihodnjih treh tednih do volitev.
Predsednik SLS je ob tem dejal, da so se v SLS vselej zavzemali za demokracijo ter se borili proti korupciji in divjemu lastninjenju, prav tako pa tudi za to, da bi bili na slovenskem ozemlju gospodarji Slovenci ter da bi čim več premoženja ostalo v slovenskih rokah. Izvršilni odbor je takšno usmeritev stranke na današnji seji potrdil tudi za bližnje volitve in čas po njih, je še povedal Šrot.
Šrot: SLS nima zveze s tajkunskimi zadevami
Na očitke Aleša Primca, da kot predsednik SLS ne dela v interesu stranke, ampak v interesu svojega brata, je Šrot znova odvrnil, da je Boško Šrot njegov brat, večkrat pa je tudi že poudaril, da SLS nima nikakršne zveze z nobenimi tajkunskimi zadevami, saj so se vselej zavzemali, da premoženje, ki je še ostalo v državni lasti preko različnih skladov, tam tudi ostane. Tako bi po njegovih besedah ravnali tudi pri Mercatorju, če bi jih vprašali za mnenje.
Znova je opomnil tudi na zadnje soočenje predsednikov strank na POP TV, na katerem je opozoril na nekorekten začetek oddaje do njega osebno in do SLS. Na vprašanje, kako njegov brat naj ne bi bil tema volilne kampanje, ko pa se ta tudi sam vanjo meša z intervjuji, kot je današnji v časniku Večer, je odvrnil, da pogovora ni prebral, ne zdi pa se mu korektno, da Boška Šrota prikazujejo kot očitno edinega tajkuna v Sloveniji.
"Prav pa je, da se o tej temi pogovarjamo. Večkrat sem že dejal, da če je Boško Šrot naredil karkoli narobe, potem naj odgovarja in naj bo za to kaznovan, tako kot kdorkoli drug, saj je to temelj pravne države. Bi pa bilo prav, da se v tem predvolilnem času pogovarjamo tudi o kakšnih političnih tajkunih in se vprašamo iz katerih denarnic se plačuje stroške brezplačnikov, ki se pojavljajo v Sloveniji in podobno," je še dodal Bojan Šrot.
Potrdilo enotnosti
Podporo Šrotu je po seji izvršilnega odbora potrdil tudi podpredsednik in nekdanji prvi mož SLS Janez Podobnik. Kot je dejal, enotna podpora odbora govori samo o tem, da kot izkušena stranka vedo, da je predvolilni čas namenjen notranji enotnosti, predvsem pa velikemu poudarku kandidatom na terenu.
Šrotov predlog za nedeljski razširjeni sestanek stranke po njegovem napoveduje, da se bodo po njem absolutno osredotočili na volitve, saj Slovenija potrebuje SLS. "Stranka ne more bežati od določenih političnih tem, vendar SLS s tajkuni nima nič in pika. Seveda pa smo se tudi na to temo pripravljeni kadarkoli in kjerkoli pogovarjati. Vedno bomo izpostavili naše stališče, da mora vsakdo odgovarjati za svoja dejanja, pa naj se piše Bavčar ali Šrot, ali kako drugače," je dejal Podobnik.
Aleš Primc odstopil z mesta predsednika glavnega odbora SLS
Primc pa je sporočil, da je odstopil z mesta predsednika glavnega odbora SLS. Kot razlog za odstop je navedel soglasno podporo, ki jo je Šrotu danes izrekel izvršilni odbor SLS. Primc je svoj odstop ponudil tudi mestnemu odboru SLS Ljubljana.
Kot navaja Primc, je bil sklep o podpori Bojanu Šrotu sprejet soglasno, zato tudi končuje pobudo za njegov odstop, "kljub temu, da sem trdno prepričan, da bi bil njegov odstop za Slovensko ljudsko stranko najboljša poteza v sedanjem trenutku". "Kot demokrat in dolgoleten politik spoštujem sklepe organov stranke tudi, če se z njimi ne strinjam," je zapisal in dodal, da bo kot kandidat SLS kandidaturo za poslanca "izpeljal korektno do konca".
Hkrati je tudi odločno zavrnil izjave Franceta Kanglerja "in tistih, ki širijo laži", da za njegovo pobudo stoji ena od desnih strank.