Hana Huskova je slavila v akrobatskih skokih, Esmee Visser pa v hitrostnem drsanju na 5000 metrov.

16. februar 2018 14.46
OLYMPICS-2018-SKAT-W-5000/
J. M., STA
J. M., STA

Pjongčang - Beloruska smučarka prostega sloga Hana Huskova je postala olimpijska prvakinja v akrobatskih skokih. Z oceno 96,14 je za dobre pol točke ugnala drugouvrščeno Kitajko Xin Zhang (95,52). Bron je osvojila še ena predstavnica Kitajske Fanyu Kong (70,14). Branilka naslova Belorusinja Ala Cuper je končala na četrtem mestu.

V hitrostnem drsanju na ovalu je Nizozemska osvojila novo zlato odličje. Zanj je poskrbela Esmee Visser, ki je s časom 6:50,23 minute slavila na petkilometrski razdalji. Svetovna rekorderka Čehinja Martina Sablikova je za njo zaostala slabi dve sekundi, tretje mesto pa je zasedla športnica iz Rusije Natalija Voronina, ki je zaostala še dve seundi več.