Umetnostni drsalci Kanade so premagali ruske olimpijske športnike in ZDA v boju za zlato.

12. februar 2018 08.11
OLYMPICS-2018-FIGS-TEAM/
N. Gr., STA
N. Gr., STA
Pjongčang - Kanadčani so na zimskih olimpijskih igrah v Pyeongchangu osvojili zlato kolajno v umetnostnem drsanju v mešani ekipni tekmi. Drugo mesto in srebrna kolajna je pripadla ruskim umetnostnim drsalcem, ki nastopajo pod olimpijsko zastavo, boj za bron pa so dobili tekmovalci iz Združenih držav Amerike.

Kanadčani so si že pred sklepnim nastopom prostega programa zagotovili zlato, saj so si po nastopih drsalca in drsalke v prostem programu zagotovili nedosegljivo prednost. V seštevku nastopov skupaj s še nastopoma parov so zbrali 73 točk. Ruski športniki so prejeli 66 točk, medtem ko so Američani za bron osvojili 62 točk.

V konkurenci desetih ekip so Italijani končali na četrtem mestu s 56 točkami, Japonci pa so bili peti s 50 točkami.

Mešana ekipna preizkušnja v umetnostnem drsanju je drugič na sporedu olimpijskih iger. V Sočiju pred štirimi leti so Rusi osvojili zlato pred srebrno Kanado in bronastimi ZDA.