Ameriška administracija je namreč izrazila sume, da bi lahko podatki o uporabnikih prišli v roke kitajski vladi. V družbi ByteDance, ki ima s tiktokom v ZDA sto milijonov uporabnikov, so zatrdili, da ne bodo privolili v nobeno tako zahtevo kitajske vlade. Kljub temu je ameriški predsednik Donald Trump zagrozil, da bo aplikacijo v ZDA prepovedal, če njen večinski lastnik ne bo ameriška družba.
Kitajska je ustavila pogajanja o prodaji algoritma tiktoka tujemu kupcu. Kot so dejali, bi raje videli, da tiktok v ZDA ugasnejo, kot da ga prisilno prodajo. Po predlogu bo tako Oracle tehnološki partner družbe ByteDance, prevzel bo v upravljanje tiktokove ameriške podatke. Viri pravijo še, da Oracle zanima tudi delež v tiktokovem ameriškem poslovanju. Manjše deleže tiktoka naj bi dobili tudi največji podporniki ByteDancea, med drugimi investicijski družbi General Atlantic in Sequoia.
Ni pa še povsem gotovo, da bo Trump odobril posel. Tega nadzoruje odbor za zunanje naložbe (CFIUS), ki pa je pred dvema letoma odobril kitajski nakup ameriške zavarovalne družbe Genworth Financial. V kitajski družbi Oceanwide so z dogovorom zagotovili, da podatke zavarovancev upravlja tretja pravna oseba. Podatki o tiktokovih uporabnikih so zdaj shranjeni v oblaku Googlovega lastnika Alphabet GOOGL.O.