Purič, ki se je na letošnjih lokalnih volitvah s podporo SAB in Več za Kranj neuspešno potegoval za kranjskega župana, za svoj največji poklicni uspeh šteje svoje vodenje javnega zavoda Brdo v obdobju predsedovanja Slovenije svetu Evropske unije. Vlada ga je z mesta direktorja leta 2012 razrešila, kot so takrat pojasnjevali na vladnem uradu za komuniciranje, je bil razrešen zaradi nepravilnosti pri vodenju zavoda. Preden je prevzel direktorsko vlogo, je na Brdu vodil tehnični sektor, pred tem pa splošno kadrovsko službo v tovarni Exoterm in Žitu.
Iztok Purič in Alenka Bratušek sta sicer še stara znanca iz časov službovanja na Brdu, saj je Bratuškova tudi nekdanja članica in predsednica upravnega odbora JGZ Brdo. Bratuškova se je danes izjavam za medije izognila, s stranke pa so v sporočilu za javnost sporočili, da so ga predlagali zato, »da bi v Službi vlade za razvoj in evropsko kohezijsko politiko, ki ima več kot 200 zaposlenih, svoja večkrat dokazana znanja, veščine in sposobnosti s področja upravljanja kadrov, vodenja in primernega razpolaganja s proračunskimi sredstvi ponovno uporabil v prid Slovenije in dosegel izboljšanje črpanja razvojnih evropskih sredstev, ki naši državi pripadajo«.
Tudi Iztok Purič se na našo prošnjo za izjavo ni odzval, pisno pa je sporočil, da se zaveda odgovornosti, ki bi jo prevzel, če bi postal minister za razvoj in evropsko kohezijsko politiko: »Evropska sredstva so naša razvojna sredstva, to je naš potencial, in če mi bo dana možnost, bom naredil vse, da bi jih kolikor mogoče izkoristili.«
Novega ministra za kohezijo čaka veliko dela na področju črpanja evropskih sredstev, premier je njegovemu predhodniku Marku Bandelliju očital tudi zamudo pri pripravi celovitega pregleda stanja nad črpanjem EU sredstev. Nesprejemljivo se mu je zdelo, da ta dva meseca po nastopu mandata ni izdelala celovitega pregleda stanja nad črpanjem EU sredstev in ustreznega akcijskega načrta.
Stranka Alenke Bratušek je morala do danes predsedniku vlade sporočiti ime novega kohezijskega ministra, ki bo nadomestil Marka Bandellija. Ta je moral po ultimatu predsednika vlade odstopiti, potem ko je v več primerih neprimerno komuniciral. Premier pa mu je očital tudi slabo opravljeno delo na kohezijskem ministrstvu.