»Že od ustanovitve regijskega urgentnega centra smo opozarjali, da samo zdravniki slovenjgraškega zdravstvenega doma ne bomo mogli zagotavljati 24-urnega dela v urgentnem centru, ker zaradi pomanjkanja zdravnikov težko zagotavljamo že delo v naših rednih ambulantah v zdravstvenem domu,« so zapisali v sporočilu za javnost.
Trdijo, da so kljub ponavljajočim se pozivom k pomoči in dialogu pri preostalih organizatorjih zdravstvenih storitev v regiji (Zdravstveni dom Dravograd, Zdravstveni dom Ravne na Koroškem, Zdravstveno-reševalni center Koroške in Bolnišnica Slovenj Gradec) naleteli na gluha ušesa in nepripravljenost na reorganizacijo dela in prerazporeditev obremenitev na vse v regiji.
Če se pogoji dela ne bodo spremenili, s 1. majem ne bodo več delali v urgentnem centru slovenjgraške bolnišnice.
Po opravljenem dežurstvu v urgentnem centru ne morejo koristiti pripadajočih ur počitka. »Po neprekinjenih 24-ih urah dela na tako stresnem delovišču, s tako mešano populacijo kot tudi patologijo, se odpravimo na delo v ambulanto zdravstvenega doma, kar za nas pomeni 32 ur neprekinjenega dela,« opozarjajo zdravniki, ki so sicer pripravljeni nadaljevati delo v urgentnem centru, a pod drugačnimi pogoji: delo samo v modro-zelenem sektorju, med tednom od 20. ure do 7. ure, za vikende in praznike pa 24 ur, s 24-urno delujočo triažo, brez obravnavanja urgentnih stanj na terenu in brez pokrivanja pediatričnega urgentnega centra.
»Ni nam preostalo drugega, kot da prekličemo soglasje za nadurno delo in s tem odpremo možnost za dogovarjanje o boljših pogojih dela za nas in naše paciente,« sporočajo zdravniki družinske medicine iz slovenjgraškega zdravstvenega doma s prvo podposano specialistko družinske medicine in strokovno vodjo zdravstvenega doma dr. Lucijo Hrastelj Prater.