Poskusno naj bi začeli oktobra prihodnje leto, prej morajo pridobiti okoljevarstveno soglasje in spremembe okoljevarstvenega dovoljenja. Občani nad idejo niso navdušeni.
Preberite tudi: Odpadke bi TEŠ začel sežigati konec leta 2021
Šaleško EKO gibanje nocoj v Kulturnem domu Šoštanj pripravlja okroglo mizo o sosežigu, na katerem pričakujejo okoljevarstvenike, predstavnike ministrstva za okolje in Teša. Peticijo proti sosežigu je podpisalo že okoli dva tisoč ljudi.
V organizaciji Šaleškega EKO gibanja je Bojana Žnider, ki živi pod dimniki Teša, v imenu 106 sopodpisnikov na zagovornika načela enakosti naslovila predlog za obravnavo diskriminacije, na varuha človekovih pravic pa pobudo za vložitev ustavne presoje uredbe o sežigalnicah odpadkov in napravah za sosežig zaradi kršitve ustavne pravice do zdravega življenjskega okolja in diskriminacije po osebni okoliščini, kraja bivanja.
Termoelektrarna Šoštanj (Teš) je vzpostavila spletno stran soen.si, s katero želi lokalno skupnost in druge zainteresirane informirati o načrtovani uporabi alternativnega goriva, in sicer sosežiga odpadkov. Pravijo, da je to le ena od številnih aktivnostih, ki jih načrtujejo v sklopu celovite predstavitve projekta.