V Riadu so sprva zanikali odgovornost za Hašodžijevo izginotje, pred kratkim pa priznali, da je Džamal Hašodži izgubil življenje v prostorih savdskega konzulata v Istanbulu. V povezavi z umorom so aretirali 18 oseb. Po tem, ko je svet pretresla novica o zvočnem posnetku novinarjevega umiranja, so sledile še informacije o domnevni najdbi novinarjevega trupla.
Savdska Arabija je danes razrešitev umora obljubila tudi svetu Združenih narodov za človekove pravice.
Družina: Hašodži je bil zmeren v svojih stališčih
Medtem ko je oblasti v Riadu Hašodžija označila za skrajnega islamista in člana Muslimanske bratovščine, sta njegova sinova zanikala te navedbe. Najstarejši sin, 35-letni Salah Hašodži, je v intervjuju za CNN dejal, da je bil nekdanji kolumnist ameriškega časopisa Washington Post »zmerna oseba«, priljubljen ter da ni dvomil o savdski monarhiji in njeni transformaciji v zadnjem obdobju.
Zadnji od Hažodžijeveih štirih otrok, ki je očeta videl v živega, je 33-letni Abdulah. Ko je izvedel, da se bo oče mudil v Istanbulu, kjer je urejal dokumente pred tretjo poroko, se je pred dvema mesecema v turško prestolnico odločil odpotovati iz Združenih arabskih emiratov, kjer biva. »Bil je srečen,« je povedal Abdulah Hašodži. Brata Hašodži sta v pogovoru za ameriško televizijo prav tako razkrila očetovo namero, da zapusti Washington in se preseli v Turčijo, kjer bi se pogosteje lahko srečeval s svojimi vnuki.
Brisanje sledi umora
Turški dnevnik Sabah danes poroča, da je Savdska Arabija v Turčijo napotila agente, domnevno za to, da bi zabrisali sledi umora. Po pisanju časopisa, ki se sklicuje na zaupne vire, je v Istanbul 11. oktobra prispelo 11 savdskih strokovnjakov, med njimi kemik in toksikolog. Predstavljala sta se kot člana preiskovalne ekipe in od 12. oktobra en teden prihajala na konzulat in v bližnjo rezidenco konzula.