Kako razsežna bi bila ta odločitev, kaže dejstvo, da je Merklova svojo stranko vodila vse od aprila 2000 in je doslej vztrajala, da kanclerski položaj in predsedstvo vladajoče stranke spadata skupaj. Pred Hessnom je tudi že najavila ponovno kandidaturo na decembrskem kongresu CDU.
Preberite tudi:
Portret tedna: Angela Merkel
Portret tedna: Angela Merkel
Kot razkriva Bild, je na kandidaturo za predsednika CDU menda pripravljen Friedrich Merz, med letoma 2000 in 2002 voditelj krščanskodemokratske unije v bundestagu. Sedanji voditelj organizacije Atlantik-Brücke spada med tiste politike iz kroga nekdanjega kanclerja Helmuta Kohla, ki so se morali umakniti, a je vprašanje, kaj o tem mislijo mlajši uporniki proti politični usmeritvi dolgoletne kanclerke.
Minister za zdravstvo Jens Spahn je še pred zadnjimi novicami ocenil, da gre v stranki za več kot le za kadrovske razprave, gre za strukturni problem, a je seveda jasno, da politike ni mogoče popolnoma odmisliti od politikov, ki jo zagovarjajo. Kanclerka je zaradi svojega pomikanja proti levi sredini že dolgo trn v peti bolj konservativno nastrojenim v svoji stranki, begunska kriza pa je te prepade zaostrila do skrajnosti.
Merklova je še vedno naša največja prednost, nasprotno meni krščanskodemokratski premier dežele Schleswig Holstein Daniel Günther. Zagovornik kanclerkine usmeritve verjame, da bi se morali končno osredotočiti na vladanje, po zdaj znanih informacijah pa je Angela Merkel na ponedeljkovem predsedstvu CDU jasno povedala, da bi rada še naprej ostala v kanclerski palači.