Zapleten postopek dekontaminacije je trajal 13.000 ur in je bil najdaljša tovrstna operacija na britanskih tleh do sedaj. Po poročanju BBC je bilo v čistilno akcijo vključenih med 600 in 800 posebej usposobljenih pripadnikov vojske.
Poveljnik general Ty Urch, ki je nadziral vojaški del operacije, je izpostavil pogum vseh, ki so bili vključeni v čiščenje Salisburyja. »Novičok je verjetno eden od najbolj nevarnih strupov na svetu. Širi se zelo hitro, [za zastrupitev] pa je potrebna samo majhna količina,« je povedal.
Leto dni od napada
Salisbury je bil proglašen za varnega le nekaj dni pred prvo obletnico napada. Ta je bil po vseh dokazih sodeč delo pripadnikov ruskih varnostnih in obveščevalnih služb, ki so poskusili izvesti atentat na Sergeja Skripala in njegovo hči Julijo. Z novičokom so prišli v stik in se zastrupili še policist Nick Bailey ter Dawn Sturgess in Charlie Rowley. Skripalova sta po več tednih ležanja v komi okrevala, 44-letna Sturgessova pa je bila na koncu edina smrtna žrtev napada.
Uporaba novičoka v Salisburyju je sprožila oster diplomatski spor med Zahodom in Rusijo ter bila povod za največji izgon ruskih diplomatov po koncu hladne vojne.