To je najtežji predmet v zadnjih skoraj tridesetih letih, ki je nenadzorovano padel iz orbite proti Zemlji. Jonathan McDowell, astrofizik s Harvarda, ki spremlja objekte v orbiti, je na twitterju zapisal, da je pred tem neslavni rekord imela 43 ton težka sovjetska vesoljska postaja Saljut 7, ki je v atmosfero vstopila leta 1991 nad Argentino. Predstavniki ameriškega vojnega
20
ton je bilatežka lupina
rakete
z motorji
ob vstopu
v atmosfero
Možnost, da bi deli rakete preživeli vstop v atmosfero in padli na tla, je pri Dolgem pohodu večja kot pri večini drugih pogonskih raket, saj je zgrajen iz ene same monolitne stopnje, ki je visoka 30 in široka pet metrov, nanjo pa so med vzletom pritrjeni še štirje pogonski sistemi.
Kitajski vesoljski inženirji se za zdaj očitno zadovoljijo z uspešnimi izstrelitvami, kaj se bo zgodilo z ostanki odsluženih raketnih stopenj, pa jih ne zanima, kaj šele da bi jih skušali v slogu Spacexovega falcona mehko prizemljiti. Mednarodno skupnost bo pri tokratnem incidentu sicer bolj kot afriške vasi zaskrbela pot odslužene rakete nad poseljenimi deli ZDA, zato si utegne Kitajska prislužiti opomin in zahtevo, naj poskrbi za varnejši konec svojih raket.