Bottas držal besedo, spet je na vrhu

Finec je v Azerbajdžanu ubranil najboljši štartni položaj in premagal moštvenega tekmeca pri Mercedesu Lewisa Hamiltona.

28. april 2019 16.00
28. april 2019 16.50
Valtteri Bottas si je dal duška po peti zmagi v karieri. FOTO: AFP
Baku - Nova dirka, stara zgodba. Še četrtič v sezoni formule 1 je Mercedes vpisal dvojno zmago in znova nasolil sol na rano Ferrariju.

»I'll be back!« je po porazu pred dvema tednoma dejal Valtteri Bottas. Finec je na VN Azerbajdžana držal besedo, res se je vrnil, premagal je moštvenega tekmeca Lewisa Hamiltona (+1,524) in se znova zavihtel na prvo mesto v skupnem seštevku. Sicer je prednost zgolj ena točka (87:86), pa vseeno.

Skupni vrstni red (4/21): 1. V. Bottas (Fin, Mercedes) 87, 2. L. Hamilton (VB, Mercedes) 86, 3. S. Vettel (Nem, Ferrari) 52, 4. M. Verstappen (Niz, Red Bull) 51, 5. C. Leclerc (Mon, Ferrari) 47, 6. S. Perez (Meh, Racing Point) 13, 7. P. Gasly (Fra, Red Bull) 13, 8. K. Räikkönen (Fin, Alfa Romeo) 13, 9. L. Norris (VB, McLaren) 12, 10. K. Magnussen (Dan, Haas) 8.

Vodil je od štarta do cilja, če odštejemo postanka, in svetovnemu prvaku znova vrgel rokavico v boju za naslov svetovnega prvaka. Tokrat ga ni polomil na štartu in je odbil Angležev napad, tudi v zadnjih krogih ni dovolil, da bi mu petkratni šampion prekrižal načrte.

Vettel zaostaja že 35 točk

Že drugič zapored sta aduta srebrnih puščic na zmagovalnem odru s šampanjcem polivala Sebastiana Vettla (+11,739), ki mu peti naslov že na začetku sezone polzi iz rok. Slabši vikend je tudi za novincem pri Ferrariju Charlesom Leclercom, ki je v kvalifikacijah razbil dirkalnik in štartal osmi, na dirki skušal priti v ospredje s taktiko enega postanka, vendar se je izjalovila in Monačan se je moral sprijazniti s petim mestom, v tolažbo pa mu je, da je v zadnjem krogu dosegel najboljši čas in s tem osvojil dodatno točko.

image
REUTERS Lewis Hamilton na štartu ni mogel mimo moštvenega tekmeca. FOTO: Reuters

»Čudovito! To je najboljši štart v sezono za naše moštvo in tudi zame. Lewis je stalno pritiskal name, ampak uspelo mi je ostati spredaj,« je povedal sicer redkobesedni Bottas, ki je dosegel peto zmago v karieri in drugo v sezoni.