SŽ Olimpija za 12. zaporedno zmago ugnala Iva Jana

Hokejisti SIJ Acronija Jesenic so bili na gostovanju pri vodilnem in še neporaženem Pustertalu brez možnosti (2:6).

30. oktober 2018 23.56
31. oktober 2018 00.03
Med strelce se je vpisal tudi mladi Anej Kujavec. FOTO: Leon Vidic/Delo
Ljubljana – Hokejisti SŽ Olimpije nadaljujejo odličen rezultatski niz, saj so zmagali na zadnjih dvanajstih tekmah na obeh frontah, v alpski ligi in državnem prvenstvu. Danes so bili uspešni že desetič v sezoni AHL (in devetič zapovrstjo), v dvanajstem kolu so pod Rožnikom pred lepim številom navijačev brez težav, s 6:2, odpravili zasedbo Vipitena, ki jo vodi slovenski selektor Ivo Jan, s čimer so zadržali drugo mesto na razpredelnici. Zadeli so Žan Jezovšek, Anej Kujavec, Kristjan Čepon, Gregor Koblar, Aljaž Chvatal in Janez Orehek, poraženci pa so se do obeh zadetkov dokopali ob številčni premoči na ledni ploskvi po zaslugi najboljšega strelca lige Brandona McNallyja in Luce Felicettija.

Prva točka Paradiesa

Manj uspeha pa so imeli igralci SIJ Acronija Jesenic, ki na gostovanju pri vodilnem in še neporaženem Pustertalu niso zmogli čudeža, pokleknili so z 2:6. Čeprav je bilo po dveh tretjinah razmerje strelov na gol poravnano (16:16), se je štirikrat zatresla zgolj mreža »železarjev«, ki so šele po zaostanku z 0:5 dvakrat v razmaku manj kot minute in pol zadeli prek Luke Bašiča in Gašperja Glaviča. Niti eden od osmih zadetkov ni padel ob številčni premoči na ledu, Jeseničani pa so bili napadalno celo nekoliko podjetnejši (razmerje strelov 30:25). Pri gostiteljih se je izkazal Max Oberrauch s trojčkom golov, pri gostih pa je novinec Philippe Paradies prispeval prvo podajo. Varovanci Gabra Glaviča po tretjem zaporednem porazu in kar 15 prejetih zadetkih držijo sedmo mesto na lestvici.