Mladi slovenski nogometaši zmagovito končali oktobrsko akcijo

Po petkovem remiju z Anglijo v Mariboru je drevi v Celju padla Madžarska.

15. oktober 2019 21.08
15. oktober 2019 21.16
Jan Mlakar se je v petek boril z angleškimi branilci, danes je matiral Madžare s strelom z bele točke. FOTO: Tadej Regent
V Celju sta se na prijateljski tekmi pomerili reprezentanci Slovenije in Madžarske do 21 let, ki bosta leta 2021 gostiteljici evropskega prvenstva. Slovenci so zmagali z 1:0 (0:0; Mlakar). Izbranci selektorja Primoža Glihe, ki so pred dnevi v Mariboru igrali neodločeno 2:2 (Petrović, Pišek) z angleškimi vrstniki, so tokrat slavili zmago. V prvem polčasu ni bilo pravih priložnosti, edino lepšo je zapravil Egzon Kryeziu. V drugem pa so imeli domači v 59. minuti na voljo najstrožjo kazen zaradi igranja z roko tekmecev po podaji Matije Roma, unovčil jo je Jan Mlakar. Ta je imel priložnost tudi v sodnikovem dodatku, a je bil madžarski vratar dobro postavljen.

Slovenija : Madžarska 1:0 (0:0)

Štadion z'Dežele, gledalcev 400, sodnik Danilo Grujić (Srbija).
Strelec: 1:0 – Mlakar (58, 11-m, roka); posest žoge (v %): 53:47; streli: 7:7; na vrata: 4:3; koti: 5:4; ofsajd: 3:1; prekrški: 15:21; Slovenija: Frelih; Zec, Zalatel, Stojinović, Rogelj (od 77. Karić), Pišek (od 62. Sever), Gnezda Čerin, Valenčič (od 46. Petrović), Rom, Kryeziu (od 55. Štor), Mlakar; selektor: Primož Gliha; Madžarska: Varga; B. Szabo (od 64. Schäfer), Biro, Bolla, Kiss, Nagy, M. Szabo (od 73. Majer), Szalai, Tajti, Toth, Zoltan; selektor: Zoltan Varga.