Andraž Šporar po prvem dvojčku: Napadalci smo v ekipi zato, da zabijamo gole

Ljubljanski napadalec bi raje videl tri točke za svoje moštvo, kot pa da je zabil gola za remi.

05. junij 2020 09.36
05. junij 2020 10.23
Andraž Šporar je lani blestel v Bratislavi, v letošnjem delu portugalske sezone je zabil že pet golov v majici Sportinga. FOTO: AFP
F. T., S. U.
Lizbona - Prvi junijski teden je oživelo tudi portugalsko nogometno prvenstvo. Sreda je bila dan za tekmo Porta, četrtek je pomenil vrnitev za lizbonska kluba Benfico in Sporting. Kot zadnji se je ob 22.15 podal v boj prav Sporting, klub slovenskega napadalca Andraža Šporarja. Zeleno-belim v dosedanjem delu sezone ni šlo po načrtu, zato je bilo zanje gostovanje v nekdanjem mestu Zlatka Zahovića kot naročeno.

Ljubljančan ni pozabil zabijati golov kljub večmesečni prekinitvi sezone. Že v prvem polčasu je namreč matiral domačega vratarja za vodstvo gostov z 1:0. Tudi v drugem polčasu je bil učinkovit in še drugič popeljal soigralce v vodstvo z 2:1. Toda to je zadostovalo le za točko Lizbončanov, saj je Guimaraes še drugič izid izenačil na končnih 2:2.

In prav zato ob koncu tekme ni bil navdušen. Za portugalski športni dnevnik Bola je tako izjavil: »Vesel sem, ko zadanem, toda v tem primeru mi to ne pomeni kaj prida, ker nismo osvojili vseh treh točk. Sicer pa: napadalec je tu, da bi zabijal gole. Seveda je takšna osebna učinkovitost kot na tej tekmi dobra za mojo samozavest, vendar pa bi raje videl, da bi zmagali, pa četudi ne bi bil med strelci.« Ob vprašanju o spremembah v treningu in igri po prihodu Rubena Amorima na trenersko klop pa je poudaril: »Imamo novega trenerja in obenem dovolj časa, da spoznamo drug drugega. Menim, da v naslednjih tekmah lahko izboljšamo našo igro, vendar bomo morali zavzeto delati.«