Ribnica ne popušča, Celje že v škripcih

Francoski rokometni šampion William Accambray v ligi NLB debitiral z dvema goloma v Trebnjem.

10. oktober 2018 20.05
10. oktober 2018 22.38
Tomaž Ocvirk, trener ekipe Celje Pivovarna Laško, je s svojo vrsto vknjižil zmago nad Trebanjci. FOTO: Uroš Hočevar/Delo
William Accambray, francoski šampion, ki je pred dnevi okrepil Celje Pivovarno Laško, je v 44. minuti dosegel prvi gol v ligi NLB, hkrati pa se je lahko v Trebnjem prepričal, da branilce naslova slovenskega prvaka čaka trnova pot tudi na domači sceni.

Celjani so tekmo 6. kola pri Trimu imeli dolgo časa pod nadzorom, že v 23. minuti imeli osem golov naskoka (18:10), v 40. pa sedem (28:21), toda potem so močno popustili, Trebanjci, ki so bili neporaženi na štirih tekmah zapored, so začutili priložnost in vztrajno nižali razliko, a zmage Celja niso zares ogrozili, čeprav so v zadnji minuti prišli na minus 2.

Trimo Trebnje : Celje Pivovarna Laško 33:36 (17:22)

Dvorana OŠ Trebnje, gledalcev 500, sodnika Žibret in Teršek.
Trimo: Brana, Hasić, Urbič; Cvetko 4, Mat. Kotar 3, Seferović 3, Dobovičnik 2, Mi. Kotar 2, Ma. Kotar 3, Sašek 6 (4), Redek 1, Bojanić 3, Grbič, Horžen, Grandovec 1, Cirar 5 (3); Celje: Ferlin, Panjtar; Vujović 4 (2), Jurečič 5, Malus, Razgor 1, Ovniček 4, Marguč 3, Grošelj, Nenadić 2 (1), Accambray 2, Kodrin 8, Horžen 6, Anić 1, Bećiri; sedemmetrovke: Trimo 7 (7), Celje 4 (3); izključitve: Trimo 2, Celje 10.

Gostje, ki jih v soboto čaka gostovanje v Nantesu v ligi prvakov, so po porazu v Ribnici in zmagi proti Gorenju vpisali novi dve točki in se s tekmo manj prebili prek Trima na drugo mesto na lestvici, trenerju Tomažu Ocvirku pa bo kar prav prišel reprezentančni premor, v katerem bo lahko strnil vrste za dvoboje z Zaporožjem in Zagrebom. Pri Celjanih se je izkazal bivši član Trima Kristjan Horžen s šestimi goli, Tilen Kodrin je dosegel še dva več.

Ribnica medtem suvereno kraljuje v 1. SRL. Tudi v Škofji Loki ni ničesar prepustila naključju in ostaja edina neporažena v sezoni. V dvorani Poden, kjer je pogosto klonila, je vodila od začetka do konca in si priigrala odlično popotnico za Islandijo, kjer jo konec tedna čaka tekma v pokalu EHF.

Urbanscape Loka : Riko Ribnica 29:36 (11:18)

Dvorana Poden, gledalcev 400, sodnika Sok in Lah.
Loka: Dobaj, Božnar; Vrbinc 1, Šibanc 4 (1), Gartner 3, Dolenc 1, Krivic, Jamnik 4, M. Jesenko 3 (1), Pipp 1, Bergant, A. Jesenko 1, Bogdanič-Jenko 9, Plestenjak, Klemenčič 2, Marinović; Ribnica: Bojić, Klarič; Strmljan 5, Horvat 2, Vujačić 8, Žagar 1, Knavs, Pahulje, Lešek 1, B. Nosan 1, Kovačič 2, Pucelj 3, Tomšič 6 (1), M. Nosan, Setnikar 7 (3), Košmrlj; sedemmetrovke: Loka 3 (2), Ribnica 4 (4); izključitve: Loka 8, Ribnica 14.

Danes: Gorenje – Maribor (19); vrstni red: Ribnica 11, Celje 8, Trimo 7, Jeruzalem, Gorenje, Maribor in Loka po 6, Krka 5, Dol, Sviš in Dobova po 2, Koper 1.