Nadal naprej, Đoković za polfinale z Busto

Argentinski dan v četrtfinalu odprtega prvenstva Francije. Rafa odigral 100. partijo v Parizu. Danes znana druga polfinalista.

07. oktober 2020 07.55
07. oktober 2020 08.53
Rafael Nadal je na 100. dvoboju na pariškem pesku vpisal 98. zmago. FOTO: Martin Bureau/AFP
P. Z., STA
P. Z., STA
Pariz - Argentinski teniški igralec Diego Schwartzman se je kot prvi uvrstil v polfinale odprtega Francije v moški konkurenci. Finalist nedavnega mastersa v Rimu in 12. nosilec Roland-Garrosa je po petih urah in osmih minutah igre izločil 3. nosilca, Avstrijca Dominica Thiema, s 7:6 (1), 5:7, 6:7 (6), 7:6 (5), 6:2 ter si prislužil dvoboj z Rafaelom Nadalom.

13:30 Danielle Collins vs Sofia Kenin

Preostala polfinalista bosta znana danes. Grk Stefanos Tsitsipas se bo pomeril z Rusom Andrejem Rubljovom, prvi igralec sveta Srb Novak Đoković pa s Špancem Pablom Carrenom Busto.

image
Tokrat je Dominic Thiem (levo) moral čestitati Diegu Schwartzmanu. FOTO: Gonzalo Fuentes/Reuters

»Dominic je eden od najboljših igralcev na svetu. Letos je zmagal na OP ZDA, tukaj je bil dvakrat v finalu. Sva prijatelja, zelo ga spoštujem, zato mi je zmaga v tem dvoboju zelo pomembna. Le malokrat sem dobil priložnost, da bi odigral pet nizov, še manjkrat, da bi zmagal. Tokrat sem si rekel, da moram zmagati,« je dejal 28-letni Argentinec, visok le 170 cm. Letos je v odlični formi. V četrtfinalu Rima je ugnal prav Nadala in si tlakoval pot na Roland-Garros.

Jubilejni nastop Nadala

Dolg dvoboj je bil razlog za pozen obračun Nadala in 19-letnega Italijana Jannika Sinnerja. Največje igrišče v Parizu, igrišče Philippe Chatrier, ima od letos namreč urejeno streho in razsvetljavo, kar je omogočilo pozno tekmo. Nadal je v svojem jubilejnem 100. nastopu na igriščih Roland Garrosa s 7:6 (4), 6:4 in 6:1 premagal Sinnerja in dosegel že svojo 98. zmago v Parizu.

image
Nadia Podoroska je dosegla uspeh kariere. FOTO: Anne-christine Poujoulat/AFP

Tudi tokrat je bil Italijan, ki je v osmini finala ugnal finalista US Opna Nemca Alexandra Zvereva, zelo nevaren predvsem v prvem nizu. V 11. igri je Špancu celo odvzel začetni udarec in nato serviral za niz, a mu je Nadal vrnil z enako mero, v podaljšani igri pa unovčil izkušnje. V preostalih dveh nizih je levoroki Španec, ki je septembra kot branilec naslova izpustil odprto prvenstvo ZDA, prevzel pobudo in po uri in 26 minutah stopil še korak bližje k 13. slavju v francoski prestolnici ter skupno 20. naslovu na turnirjih za grand slam. S tem bi se na večni lestvici na vrhu izenačil z legendarnim Švicarjem Rogerjem Federerjem.

Podorska presenetila Svitolina

Presenečenje je pripravila Schwartzmanova 23-letna rojakinja Nadia Podoroska. Šele 131. igralka sveta, po starih starših ukrajinskega rodu, je v četrtfinalu ugnala tretjo nosilko iz Ukrajine Jelino Svitolino s 6:2, 6:4. Podoroska je sezono začela na 255. mestu, kljub premoru zaradi koronske krize pa je letos na različnih turnirjih zabeležila 43 zmag. Njena tekmica v polfinalu bo 19-letna Poljakinja Iga Šwiatek, ki je s 6:3, 6:1 ugnala Italijanko Martino Trevisan.

Pariz, grand slam (38,41 milijona evrov):

moški, četrtfinale:

Diego Schwartzman (Arg/12) - Dominic Thiem (Avt/3) 7:6 (1), 5:7, 6:7 (6), 7:6 (5), 6:2;
Rafael Nadal (Špa/2) - Jannik Sinner (Ita) 7:6 (4), 6:4, 6:1;