Pred dokončno potrditvijo morajo zakon, na podlagi katerega namerava Združeno kraljestvo 31. januarja prihodnje leto izstopiti iz Unije, obravnavati še posamezni parlamentarni odbori. Potrditi ga bo moral tudi zgornji dom parlamenta.
Preberite še: Brexitu bo spet sledila tekma s časom
Med drugim branjem je za potrditev zakona glasovalo 358 poslancev, medtem ko se jih je 234 izreklo proti. Izid glasovanje je potrditev občutno prevlado vladajoče konservativne stranke, ki po prepričljivi zmagi na nedavnih predčasnih volitvah v spodnjem domu parlamenta obvladuje absolutno večino poslanskih glasov.
Brez podaljšanja prehodnega obdobja
Vlada je po pričakovanjih v zakon vključila zavezo, da ne bo zaprosila za podaljšanje 11-mesečnega prehodnega obdobja, ki bo v veljavo stopilo 1. februarja, če ji do konca prihodnjega leta z EU ne bo uspelo doseči trgovinskega dogovora, ki bi predstavljal temelj prihodnjih odnosov z evropsko sedemindvajseterico.
Večina analitikov to odločitev interpretira kot politično potezo in opozarja, da je tudi prejšnja konservativna vlada Therese May 29. marec 2019 uzakonila kot datum brexita. Ta je bil nato še trikrat prestavljen, nazadnje na 31. januar 2020.