Dončić začutil pok v kolenu, pogrešal minuto odmora (VIDEO)

Dallas je izgubil že desetič na zadnjih enajstih tekmah. Dončić je proti Houstonu dosegel 19 točk, 15 skokov in devet podaj. Tudi Dragićev Miami je bil neuspešen doma.

11. marec 2019 05.21
11. marec 2019 11.54
Luka Dončić je dosegel 19 točk. FOTO: USA Today
Dallas - Devetnajst točk, 15 skokov in devet asistenc Luke Dončića ni bilo dovolj za zmago košarkarjev Dallas Mavericks, ki so s 93:94 izgubili proti Houston Rockets in se še en korak oddaljili od končnice lige NBA.

Dončić je bil znova najboljši strelec Dallasa, v 37 minutah je zbral še dve blokadi in dve ukradeni žogi. Njegov strelski učinek iz igre je bil sicer slab, le 31-odstoten (5:16; za tri 1:6), zadel je osem od devetih prostih metov. Bil je najboljši v moštvu po točkah, podajah in skokih.

image
USA TODAY Sports Luka Dončić je imel devet asistenc. FOTO: USA Today

Blokada Hardnu

Houston, pri katerem zvezdnik James Harden ni imel svojega dne, je največ vodil za 13 točk, zmago pa mu je zagotovil Chris Paul z blokado ob zadnjem napadu Dallasa, potem ko je Dwight Powell z zabijanjem znižal na 93:94 in je Harden zgrešil osem sekund pred koncem. Dončić je podal do Jalena Brunsona, a mu je Paul blokiral met, tako je preprečil zmago Dallasa in trojni dvojček Dončića.

image
USA TODAY Sports Luka Dončić je bil najboljši strelec in skakalec pri Dallasu. FOTO: USA Today

Dallas je štiri minute pred koncem izenačil s trojko Tima Hardawaya jr. za 89:89, vendar sta potem tako Hardaway kot Dončić zgrešila meta za tri, ki bi Mavse popeljala v vodstvo.

Dončić je s 15 skoki postavil osebni rekord v ligi NBA, še bolj kot to pa je odmevala njegova blokada prvemu strelcu lige Jamesu Hardnu pri njegovem značilnem metu s korakom nazaj ter koš z druge polovice igrišča.

Pok v kolenu

Po tekmi je Luka Dončić za Dallas Morning News povedal, da je med enim od neoviranih skokov v desnem kolenu začutil pok in bolečino, vendar je nadaljeval igro, danes ga bo pregledal klubski zdravnik. Dončić je sicer menil, da bi trener Rick Carlisle moral zahtevati minuto odmora pred zadnjim napadom. »Bilo je še dovolj časa, resnično mislim, da bi morali klicati 'timeout', šlo je za zadnjo akcijo, v kateri hočeš dobiti lepo priložnost za met. Ni se izšlo, ampak nekaj smo se naučili,« je dejal Dončić, trener pa se je branil, da bi minuta odmora tekmecem dovolila, da na igrišče pošljejo najboljše obrambne igralce.

Houston je zmagal že osmič zapored, Dallas pa vpisal še deseti poraz na zadnjih 11 tekmah in je predzadnji v zahodni konferenci (27 zmag, 39 porazov).

Enajst točk Dragića

Neuspešen je bil tudi Miami, ki je doma izgubil proti Torontu s 104:125, Goran Dragić je v 21 minutah zbral 11 točk (met 4:8, za tri 1:4), štiri skoke in tri podaje. Dragić je z edino trojko na začetku zadnje četrtine znižal na 82:91, a je potem Toronto naredil delni izid 10:0. Gostje so zadeli kar 21 trojk.

Izidi – Dallas : Houston 93:94 (26:25, 28:33, 18:23, 21:13), Minnesota : New York 103:92, San Antonio : Milwaukee 121:114, Atlanta : New Orleans 128:116, Golden State : Phoenix 111:115, Memphis : Orlando 105:97, Miami : Toronto 104:125, Philadelphia : Indiana 106:89, Detroit : Chicago 131:108.

image
USA TODAY Sports Luka Dončić se je težko sprijaznil z novim porazom Dallasa. FOTO: USA Today