Goran Dragić z Miamijem korak bliže končnici (VIDEO)

Slovenski košarkar prispeval deset točk k pomembni zmagi nad Detroitom.

14. marec 2019 07.58
14. marec 2019 08.40
Miami Gorana Dragića se je utrdil na osmem mestu vzhodne konference, ki še vodi v končnico lige NBA. FOTO: Usa Today Sports
Š. R. STA
Š. R. STA
Ljubljana - Košarkarji iz Miamija so se dobesedno poigrali s tekmeci iz Detroita in jih visoko premagali s 108:74. Vročica je bila za razred boljša, predvsem sijajno pa je zaigrala v začetku drugega polčasa, ki ga je odprla z delnim izidom 21:0. Goran Dragić je za floridsko ekipo v 19 minutah prispeval deset točk, štiri podaje ter dva skoka.

Zmaga je bila zelo pomembna za Dragićevo moštvo v lovu na končnico lige NBA. Miami se je utrdil na osmem mestu v vzhodni konferenci, zadnjem, ki še vodi v izločilne boje, za sedmim Detroitom zdaj zaostaja za dve zmagi, toliko pa ima tudi prednosti pred devetim Orlandom.

image
USA TODAY Sports Goran Dragić (levo) je proti Detroitu dosegel deset točk. FOTO: Usa Today Sports

Domača ekipa je prikazala zelo kolektivno predstavo, kar sedem njenih igralcev je vpisalo dvomestno število doseženih točk. Najbolj učinkovit je bil Justise Winslow s 16 točkami, dve manj je dosegel Dion Waiters, Josh Richardson in Hassan Whiteside pa sta prispevala po 13 točk. Za bledo gostujočo zasedbo je Blake Griffin dosegel 13 točk.

Luka Dončić bo na veliko sceno v severnoameriški ligi NBA stopil v noči na petek. Njegov Dallas bo gostoval v Denverju, medtem ko bo Miami prihodnjo tekmo igral v noči na soboto, ko bo gostil v tej sezoni sijajni Milwaukee.

Izidi

MIAMI : DETROIT 108:74
Winslow 16, Waiters 14, Whiteside (11 skokov) in Richardson po 13, Wade 11, Dragić 10 (4/9 iz igre, 2/4 za tri), 4 podaje in 2 skoka v 19 minutah; Griffin 13, Ellington 11.
OKLAHOMA CITY : BROOKLYN 108:96
Westbrook 31, 12 skokov in 11 podaj, George 25, Grant 15; Dinwiddie 25, Russell 14, Harris 13.
WASHINGTON : ORLANDO 100:90
Beal 23, Bryant 21 in 10 skokov; Vučević 20 in 14 skokov, Augustin 16.
HOUSTON : GOLDEN STATE 104:106
Harden 29 in 10 podaj, Paul 24, Capela 13 in 13 skokov; Thompson 30, Cousins 27, 8 skokov in 7 podaj, Crry 24.
ATLANTA : MEMPHIS 132:111
Collins 27 in 12 skokov, Young 22 in 8 podaj, Len 20; Miles 33, Conley 20.
PHOENIX : UTAH 97:114