Dragić 22 za zmago, Dončić 24 za poraz (VIDEO)

Slovenska košarkarja v ligi NBA prva strelca svojih moštev, a z različnim izplenom.

21. marec 2019 06.44
21. marec 2019 08.38
Luka Dončić je bil spet prvi strelec Dallasa, vendar je ta doživel nov poraz. FOTO: Usa Today Sports
Š. R.
Š. R.
Ljubljana - Goran Dragić (22 točk) in Luka Dončić (24) sta imela po doseženih točkah podoben večer v ligi NBA, a s povsem drugačnim razpoloženjem v njunih moštvih. Miami je tudi na krilih Dragićevih košev dosegel pomembno zmago nad San Antoniom s 110:105, Dončić pa Dallasa ni mogel rešiti pred že 42. porazom v sezoni, Portland je bil boljši s 126:116.

»Damian je v zadnji četrtini pokazal, zakaj je eden najboljših igralcev v ligi, zadel je štiri zaporedne trojke, mi pa na to preprosto nismo imeli pravega odgovora in končalo se je s porazom,« je tekmo Dallasa proti Portlandu opisal trener Dallasa Rick Carlisle

Dragić je bil neustavljiv v drugi četrtini, v kateri je zadel tri trojke in dosegel 15 točk, toliko pa je znašala tudi prednost Miamija ob polčasu, v katerem je nekdanji kapetan slovenske reprezentance dosegel 20 točk. Teksačani so se v zadnji četrtini približali, a preobrata niso zmogli. Tako se je končal niz devetih zaporednih zmag San Antonia, ki je na domačem parketu pred Vročico klonil prvič po 31. marcu 2013.

V San Antoniu je še zadnjič v svoji karieri gostoval Dwayne Wade, ki je s Spurs bil nepozabne bitke v finalih lige NBA leta 2013 in 2014. Navijači v dvorani so se mu zahvalili z glasnim skandiranjem "D-Wade", pred tekmo so se mu Ostroge poklonile tudi z video izborom njihovih najboljših spopadov in podpisanimi dresi Tima Duncana, Tonyja Parkerja in Manuja Ginobilija. "To je res neverjetno, s San Antoniom sem imel vedno poseben odnos, še posebej s trenerjem Popovichem in takšna zahvala mi pomeni ogromno. Zame bi morali biti vsi trije (Parker, Duncan, Ginobili) v hiši slavnih," je bil navdušen Wade.

Dončićevih 24 in Hardnovih 57 premalo za zmago

Miami je s tem uspehom obržal osmo mesto v vzhodni konferenci in ima ta čas v rokah z zmago prednosti pred Orlandom še »rezervirano« mesto v končnici, za katero Dončićev Dallas še dolgo nima več možnosti. Dončić je dosegel 24 točk, šest podaj in pet skokov v 29 minutah, a njegova ekipa je v uvodu v zadnjo četrtino zaostajala že za 25 točk in doživela nov poraz.

Ta je po podaljšku doletel tudi Houston. Memphis je bil boljši s 126:125, čeprav je prvi zvezdnik Raket James Harden dosegel kar 57 točk.

Izidi

SAN ANTONIO : MIAMI 105:110
Mills, Belinelli in Aldridge po 17, DeRozan 16, Gay 15, Bertans 10, Forbes 8, White 3, Pöltl 2; Dragić 22 (8/17 iz igre, 4/7 za tri, prosti meti 2/3), 2 skoka in 2 podaji v 22 minutah, Waiters 18, Richardson 15, J. Johnson 13, Whiteside 12, Wade 11, Olynyk 8, Adebayo 6, Jones 5.

PORTLAND : DALLAS 126:118
Lillard 33, Se. Curry 20, Kanter 14, Nurkić in Layman po 13, Harkless 10, Hood 8, Aminu 6, Turner 4, Collins 3, Simons 2; Dončić 24 (8/16 iz igre, 1/4 za tri, prosti meti 7/7), 6 podaj in 5 skokov v 29 minutah, Jackson 21, Brunson 16, Burke 15, Hardaway 14, Mejri 7, Harris in Powell po 5, Nowitzki in Broekhoff po 3, Lee in Finney Smith po 2, K. Antetokounmpo 1.

CLEVELAND : MILWAUKEE 107:102
Sexton 25, Clarkson 23, Knight 13; Middleton 26, Bledsoe 24, Lopez 19.

ORLANDO : NEW ORLEANS 119:96
Fournier 22, Gordon 20, Ross 19, Vučević 15; Johnson 18, Clark 17.

PHILADELPHIA : BOSTON 118:115