Slovenci brez težav tudi prek Estonije

Slovenska rokometna reprezentanca je v kvalifikacijah za nastop na EP premagala Estonijo z 31:20.

28. oktober 2018 20.17
28. oktober 2018 21.44
Slovenci tudi na drugi tekmi niso imeli težav. FOTO: Tadej Regent/Delo
N. Gr.
N. Gr.
Talin - Slovenski rokometaši so tudi drugo tekmo v tem reprezentančnem ciklusu prepričljivo dobili, čeprav niso igrali najbolje. Po počasnem začetku tekme, ko so storili ogromno napak in izgubljali žoge v napadu, se je prednost Slovencev počasi začela večati in do izraza je prišla njihova individualna kvaliteta.

Ob polčasu so imeli varovanci Veselina Vujovića pet zadetkov prednosti, v drugem delu je Estoncem zmanjkalo sape in prednost je le še naraščala na končnih 31:20, s katerimi Slovenija prepričljivo drži prvo mesto v svoji kvalifikacijski skupini. Slovenija bo kvalifikacije nadaljevala aprila prihodnje leto, ko se bo dvakrat pomerila z Nizozemsko.

Veselin Vujović, selektor Slovenije: "V začetku prvega polčasa smo imeli določene težave, predvsem zaradi tega, ker smo zastreljali dve sedemmetrovki in zgrešili nekaj čistih strelov. Polčas smo zaključili s petimi goli prednosti, v drugem pa povsem prevladovali. Čestitam mojim varovancem, med celotno tekmo so imeli pravi pristop in prejeli le dvajset golov, kar je v današnjem rokometu zelo malo. Zadovoljen končujem zadnjo reprezentančno akcijo v tem letu in se že veselim novega srečanja z mojimi varovanci v začetku januarja prihodnje leto, ko nas čakata dve prijateljski tekmi s Francijo. Upam, da se bodo pripravam pridružili tudi vsi poškodovani igralci."

Dean Bombač, reprezentant Slovenije: "Po skoraj dveh letih sem sem vrnil v reprezentanco, a najbolj pomembno je, da smo zmagali. V začetku tekme je bilo izenačeno, nikakor nismo našli načina, da zlomimo odpor motiviranih gostiteljev. V nadaljevanju je naša igra le stekla, po vodstvu s štirimi ali petimi petimi goli smo povsem prevzeli vajeti igre v svoje roke in zasluženo zmagali."

Estonija : Slovenija 20:31 (11:16)

Dvorana Kalevi, gledalcev 1000, sodnika: Tönnies in Schulze (oba Nemčija).
Estonija: Aleksejev 1, Varusk, Muuga 1, Jaanima 3, Johansson 2, Sillaste 2, Celminš 1, Toom 3, Hiiend 1, Oberg, Roosna, Rooba 3 (2), Lees, Voika, Pärt 3, Varul.
Slovenija: Ferlin, Lesjak, Blagotinšek 2, Verdinek, Henigman, Janc 3, Dolenec 1, Cingesar 7, Cehte 3, Gaber 2, Zarabec 3 (2), Šoštarič 2, Ovniček, Bombač 6 (2), Malus 2, Suholežnik.
Sedemmetrovke: Estonija 3 (2), Slovenija 6 (4).
Izključitve: Estonija 12, Slovenija 6 minut.