Za naslov evropskih prvakinj Rusinje in Francozinje

V finale rokometnega evropskega prvenstva so se uvrstile Rusinje, ki so gladko premagale Romunijo, in Francozinje, ki niso imele težav z Nizozemkami.

14. december 2018 22.23
14. december 2018 22.30
Veselje francoskih rokometašic po uvrstitvi v finale. FOTO: AFP
N. Gr.
N. Gr.
Pariz - Polfinali ženskega rokometnega evropskega prvenstva v Franciji nista ponudili izenačenih dvobojev. V popoldanskem obračunu v dvorani Bercy v Parizu so Rusinje, olimpijske prvakinje iz 2016, v prvem polčasu zaostajale tudi za tri zadetke, a so v drugem polčasu hitro pobegnile za štiri gole, nato pa z delnim izidom 5:0 pobegnile na 27:19. Prednosti osmih zadetkov niso več izpustile iz rok in na koncu so Romunke premagale z 28:22.

Nasprotnice so dobile v večernem dvoboju, ko so domačinke Francozinje gostile Nizozemke. Tudi ta dvoboj je bil v prvem polčasu zelo izenačen, Francozinje so ga dobile z 12:11, nato pa so v drugem delu stopile na plin in pred domačimi gledalci slavile s 27:11. Finale med Rusijo in Francijo bo v Parizu v nedeljo ob 17.30, še pred tem se bodo Romunke in Nizozemke pomerile za bron.

Na današnji prvi tekmi v francoski prestolnici je Norveška po zmagi nad Švedsko z 38:29 (22:14) osvojila končno peto mesto.